Kategorie:

Jak bardzo sztukateria zmienia wygląd budynku?

Zastosowanie elementów sztukaterii dekoracyjnej jako elementów zdobnictwa fasady budynku to możliwość stworzenia gustownego budynku z klasą, który będzie się mógł dumnie wyróżniać na tle innych, bliźniaczo podobnych do siebie domów stawianych w sąsiedztwie.

Sztukateria zewnętrzna świadczy przede wszystkim o przemyślanym, świadomym i troskliwym podejściu właściciela danego domu do kwestii jego budowy i wykończenia, któremu nie jest obojętny detal. Daje to szansę na wyrażenie siebie i swoich upodobań w bardzo elegancki i pomysłowy sposób. Sztukateria zewnętrzna wykorzystywana jest w branży architektonicznej, budowlanej i renowacyjnej. Pozwala ona na nadanie stawianym lub odnawianym budynkom niebanalnego charakteru, który będzie odznaczał się indywidualnością i estetyką.

Z czego wynika popularność sztukaterii elewacyjnej

Wszelkie profile, jakie są przez nas produkowane, wykonywane są z wysokiej klasy styropianu EPS200, która jest dodatkowo wzmacniana za pomocą warstwy klejowej, utwardzającej ją i pozwalającej na zachowanie docelowego kształtu. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ dzięki takiemu połączeniu warstwy styropianu i warstwy kleju nasze sztukaterie z całą pewnością będą mogły zdobić budynki wiele długich lat. Elementy sztukaterii fasad domów oprą się szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych, a nawet uszkodzeniem mechanicznym i promieniom UV. Trwałość sztukaterii oraz niemal nieograniczony zakres wzornictwa  to powody, dla których sztukateria elewacyjna zyskuje sobie z roku na rok coraz szersze grono zwolenników. Sztukateria elewacyjna daje nam szansę na wprowadzenie swoistego synkretyzmu stylów, połączenia tego, co cenne dla nas jako współczesnych, z tym, z czego jesteśmy dumni jako spadkobiercy historii.

Najpopularniejsze elementy sztukaterii elewacyjnej

W ofercie naszej firmy Daneks odnajdą Państwo najchętniej wybierane przez klientów elementy dekoracyjne i wykończeniowe z zakresu sztukaterii styropianowej, będące gotowymi do zamontowania na zewnątrz obiektu zaraz po zakupie. Istnieje także możliwość wykonania na Państwa specjalne życzenie dowolnych wzorów, którymi zechcieliby Państwo ozdobić swoją posiadłość. Pośród elementów sztukaterii elewacyjnej, które cieszą rosnącą popularnością znajdą Państwo często stosowane wykończenia zdobiące ramy okienne i drzwiowe. Pozwala to na stworzenie niebanalnej stylizacji nowoczesnego domu, któremu chcemy nadać charakter klimatycznej, przedwojennej kamienicy. Podobne elementy stosuje się także w trakcie prowadzonych renowacji starych kamienic, którym chcemy pomóc odzyskać utraconą na skutek upływu czasu dawną świetność. Znakomicie się sprawdzającym i pasującym do elewacji okiennych i drzwiowych są inne rodzaje sztukaterii mające prostą formę, jak mające kształt kwadratowy czy prostokątny bonie oraz wyważone i klasycznie piękne zworniki. Połączenie wymienionych przez nas rodzajów dopasowanej do siebie wzajemnie sztukaterii w połączeniu z fantazyjnymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak gzymsy, pilastry, portale głowice kolumn czy kolumny, sprawią, że fasada domu stanie się harmonijną całością, za pomocą której w ciekawy sposób zaaranżujemy przestrzeń wokół nas. Dzięki takiemu zastosowaniu zdobień architektonicznych mamy okazję wprowadzić do naszego otoczenia wszelkie drogie nam inspiracje starożytną cywilizacją, np. Grecją czy Rzymem. Możemy to osiągnąć dzięki pilastrom i kolumnom, które dodadzą powagi i będą wyrażały nasz podziw dla osiągnięć starożytnych Greków, których jesteśmy i czujemy się dumnymi potomkami. Innym stylem, który można odtworzyć za pomocą sztukaterii jest styl klasycystyczny, wprowadzający ład i porządek do naszego świata, dzięki panującej dookoła nas symetrii i geometrycznym, uporządkowanym wzorom stanowiącym całość z zaczerpniętymi ze starożytności rzeźbami, płaskorzeźbami itp.