Kategorie:

Jakie mogą mieć zastosowanie listwy przysufitowe?

Listwy przysufitowe są elementem, który znakomicie wykańcza pomieszczenie, maskując jednocześnie niektóre z niedociągnięć związanych z pracami remontowymi. To estetyczny sposób na wprowadzenie odrobiny elegancji lub nowoczesnego sznytu. Listwy podkreślają dbałość o każdy szczegół wykończenia. Jednak listwy to nie tylko element dekoracyjny, ale także praktyczny.

Zalety listew przysufitowych

Listwy przysufitowe mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Najlepszym wyborem są listwy styropianowe powleczone elastyczną masą klejową. Taka sztukateria nie tylko pozwala na ogromne możliwości związane ze zdobieniami, ale przede wszystkim jest niezwykle łatwa w montażu. Nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Lekkość tego typu listew pozwala na samodzielny ich montaż i zapewnia trwałość. Umożliwiają one także pokrycie ich dowolnym kolorem, co pozwala na doskonałe dopasowanie ich do wnętrza. Ze względu na łatwość związaną z kształtowaniem takiej sztukaterii, można wybrać dowolny jej wzór, by spełnić swoje marzenia o indywidualnym urządzeniu wnętrza. Najbardziej klasyczne listwy przysufitowe sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej dystyngowane i eleganckie.

Alternatywne wykorzystanie sztukaterii przysufitowej

Listwy przysufitowe mogą, oprócz funkcji dekoracyjnej, stanowić także praktyczny element wyposażenia wnętrza. Liczne urządzenia, w jakie wyposażone są dzisiejsze domy, wymagają najczęściej podłączenia wielu kabli, które chcemy ukryć. Schowanie ich w ścianie wymaga dużego nakładu pracy, dlatego wykorzystanie w tym celu listew przysufitowych jest znakomitym pomysłem. Listwy umożliwiają rozprowadzenie kabli nawet na większej powierzchni, bez konieczności kucia ścian. Niezwykle popularnym sposobem na wykorzystanie listew sufitowych, jest montowanie oświetlenia LED pod listwą. Rozprowadzone w ten sposób światło może nadać pomieszczeniu nowego charakteru, jednocześnie optycznie obniżając lub podnosząc sufit – w zależności od potrzeb. Połączenie listew przysufitowych z efektowną rozetą na suficie, często także montowaną wraz z oświetleniem, nadaje wnętrzu dystyngowanego wyglądu i ekskluzywnego charakteru.