Kategorie:

Sztukateria sufitowa idealną ozdobą salonu

Remontując lub urządzając wnętrze, zwykle staramy się, by było jak najbardziej funkcjonalne, a przy tym estetyczne i stylowe. Właśnie dlatego ważna jest dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Salon jest jednym z pomieszczeń, które stanowią wizytówkę każdego domu czy mieszkania. Oprócz wygodnej kanapy czy odpowiedniego oświetlenia ważne są również elementy dekoracyjne. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na dopełnienie wystroju salonu przy pomocy sztukaterii. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Praktyczna ozdoba

Użycie sztukaterii sufitowej w salonie niesie za sobą oczywiście wiele walorów estetycznych. Często jednak decydują się na nią osoby, które chcą zamaskować mało estetyczne połączenia ścian z sufitem. Ten dekoracyjny dodatek pozwala na ukrycie wielu niepożądanych niedoskonałości wnętrza w bardzo prosty sposób. Sztukateria wewnętrzna daje też wiele możliwości aranżacyjnych. Bardzo częstym zabiegiem jest wmontowanie w nią elektroniki. Dzięki zamontowanemu w ten sposób oświetleniu, na przykład światłom LED można dodać pomieszczeniu niepowtarzalnego, ciepłego klimatu.

Ozdoba wnętrza urządzonego w każdym stylu

Sztukateria sufitowa daje wiele możliwości aranżacji salonu. Można na przykład zastosować efektowne kasetony, które zwrócą uwagę każdego gościa. Fasety i gzymsy, które montuje się na styku ściany i sufitu również dostarczą wielu walorów wizualnych wnętrzu. Dla wielu osób sztukateria sufitowa kojarzy się przede wszystkim z rozetą przy żyrandolu. Rzeczywiście taki element dekoracyjny jest stosowany w wielu domach. Najczęściej jednak są one wykorzystywane we wnętrzach, które mają wyglądać luksusowo, na przykład w hotelach czy restauracjach. Dobrze uzupełnią również wnętrze bogato zdobionego salonu. Mimo tego, że rozety kojarzą się z dobrym gustem czy elegancją, dziś mamy możliwość nadawania im minimalistycznego kształtu, więc ich zastosowanie jest bardziej uniwersalne niż kiedyś. Dlatego będą pasować nie tylko do bogato wykończonych wnętrz, ale również do salonów, które zaprojektowane zostały w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.

Sztukateria ma naprawdę szerokie zastosowanie. Oprócz zdobień wykonanych w pomieszczeniach można nią ozdobić również elewację domu. Jeśli interesuje Państwa udekorowanie domu sztukaterią zewnętrzną lub wewnętrzną, zachęcamy do kontaktu. Wykonamy elementy sztukaterii styropianowej lub innej zgodnie z oczekiwaniami Klienta, a dekoracje będą nie tylko efektowne, ale również trwałe.